Monolītā plātne

Monolītā plātne

Atsevišķos gadījumos mūsdienu monolīta un citu veidu būvniecībai izmanto monolītas 20–60 cm biezas plātnes. Tādi pamati veidoti no lielas betona plātnes zem visas būves, nedaudz iegremdējot gruntī. Pamatus veido betons (ne zemāks par marku B30) ar stiegrojumu. Monolīta plātne piemērota jebkurai augsnei un klimatiskajiem apstākļiem, irdenai un kustīgai gruntij.

Uzmanību!

Monolīta plātni uzstāda uz smilšu spilvena, ko veido grants un smiltis. Turklāt iebūvē 2–3 hidroizolācijas slāņus un siltumizolācijas slāni. Tāds kārtojums nepieciešams, lai saturētu, amortizētu spiedienu augsnes kūkumošanās laikā, kas notiek, sasalstot augsnē esošajam ūdenim. Monolīta plātnes vienlaidu konstrukcija vienmērīgi sadala topošās ēkas slodzi.

Monolīta plātnes priekšrocības:

  • augsta nestspēja
  • izturība un drošums
  • piemērota jebkuru ēku celtniecībai

Izturīgos lietos pamatus ar noteiktu biezumu neietekmē laikapstākļi un augsnes stāvoklis. Taču monolīta plātnes cenu var pieskaitīt pie materiāla trūkumiem. Turklāt šāda veida pamatos ir problemātiski ierīkot komunikācijas. Ieejas un izejas kanalizācijas caurules jāparedz pirms plātņu fundamenta veidošanas uzsākšanas.

Ir jautājums?
Zvaniet +371 29636629
vai